tuareg bencinar ali dizel?

Ki se nanašajo na VW

Moderator: moderatorji

tuareg bencinar ali dizel?

OdgovorNapisal/-a matevzs » Četrtek 28.10.2010 7:46:43

prosim za nasvet pri nakupu Tuarega l. 2004/5 - odločam se med 3,2 v6 bencinarjem in 2,5 dizlom. Letno delam cca. 15000km. Pri bencinarju je manj stroškov vzdrževanja (a ne vem, koliko manj), cenejši za kupit, vendar več pije-razmišljam tudi o vgraditvi plina. Dizel je cca. 6000 eur dražji za kupiti, ima nižjo porabo in tudi obdrži več cene.

Imate kakšne izkušnje?

hvala vnaprej,
matevž
matevzs

Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a Anton aus » Četrtek 28.10.2010 8:45:40

Najbolj sam veš kaj imaš rajši vonj po bencinu ali vonj po nafti. Jaz ko voham nafto takoj pomislim na traktor :lol:
Vse je odvisno na kakšen avto boš naletel in koliko km bo imel, benzinca dobiš sigurn z manj km.
Stroške servisa ti bo najbolj vedel povedat naš član Grga, ki vozi Tourega(upam da mu žena, da za kakšen krog na mesec :lol: :lol: ).

Pri benzincu imaš cestnino dražjo za stotaka, kajti 2,5 diezel spada v cestnino do 2500ccm.

če vzameš 3,2 V6 imaš dražjo cestnino ampak, ko daš gas je pravi filing poslušat ta motor še boljš bi bil 4,2.

Sem pogledal malo na net pa ni hudih razlik morda bi bilo boljš da dobiš benzinca brez plina bi imel manj kilometrov pa potem ti ugradiš plin samo strošek ugraditve ni tko majhen za ta avto pride od 1600- 1800 eur. Je pa varijanta da plin vzameš na 24 obrokov in potem ti je obrok manjši od privarčevanega denarja pri tankanju. Npr obrok ti je cca 80 na mesec privarčeval pa si cca 90 eur, če bi delal 2500 na mesec.

Javi kaj se boš odločilo oziroma kaj boš pripeljal at home.
Expert za aircooled T3

Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com

Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ

Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
Mercedes-Benz Klub Slovenija
Uporabniški avatar
Anton aus
Administrator

Kraj: Črnomelj - Izlake

OdgovorNapisal/-a matevzs » Četrtek 28.10.2010 8:56:26

Tudi meni bolj bencin diši :)

Hvala za odgovor, če se oglasi še Grga glede stroškov servisiranja bom pa sploh vesel! Drugače pa seveda, obvestim, kako se je obneslo za kar se pač odločim.

hvala,
matevž
matevzs

Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a grga » Četrtek 28.10.2010 17:03:31

Vonja po gorivu nima nobeden, stroški bencinarja pa so neprimerno večji že pri registraciji, ker bencinar pade v najvišji razred pri cestnini (nad 2500ccm) in pri zavarovanju, poraba je neprimerno večja, pri nabavni ceni dobrega vozila pa ni tako velike razlike, le veliko težje ga potem prodaš, zato se tudi cene rabljenih bencinarjev tako spuščajo. Sam imam 2,5 diesel motor (R5), ki ima 174KM, povprečna poraba je 10-11 litrov na 100km, pri hitri vožnji na avto cesti (do 200km na uru) pa se dvigne na 13 litrov, menjalnik je ročni (avtomatski se ne obnese najbolje v kombinaciji s tem motorjiem, pa še poraba je večja). V dveh letih so bili stroški vzdrževanja le redni servisi (v motor gre dobrih 9 litrov olja ter filtri), seveda na pooblaščenem servisu in kvalitetno olje Aral. Tukaj so še kvalitetne gume, ki stanejo od 200EUR dalje, dobiš tudi cenejše, vendar je vprašanje kvalitete in predvsem oprijema gume, če računaš da je avto težak 2,4 tone in dosega hitrosti okrog 200km/uro. Sam sem izredno zadovoljen z vozilom, izredno udobna vožnja, ter odličen avto za vleko (po homologaciji lahko vlečeš do 3500kg težko priklopno vozilo),in ima kljub teži zelo dobre pospeške.

Ponavadi se ne rad vtikam v take polemike, ker se odloča o zadevah, ki so predvsem stvar posameznikovega prepričanja brez nekih argumentov, sploh pa ko nekateri kalkulirate in računate, ter varčujete pri stroških vzdrževanja pri avtomobilu visokega cenovnega razreda (moja misel je, da če imaš za avto imej še za kvalitetno zdrževanje). Ne vem od kod podatki da je vzdrževanje bencinskih motorjev cenejše, pa tudi diesel motorji že zelo dolgo časa niso več traktorji, saj nabrišejo marsikateri bencinski motor (dokaz je dirka 24 ur Le mansa - dve leti zapored zmaga Audija z dieselskim motorjem :D ), pa tudi zvočna kulisa je dobra.

Bodi pozoren na poreklo avtomobila, ker jih je veliko od zunaj z veliko prevoženih km. Jaz sem iskal striktno avto od 1. lastnika, kupljen v Sloveniji in servisiran na pooblaščenem VW servisu.

Želim ti veliko sreče pri nakupu.
1961 SAMBA 23 WINDOWS
1961 VW DE LUXE SEDAN
1976 VW 1303 CABRIO HOME MADE
grga

Vrni se na Razna vprašanja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost