Problem pri uvozu camperja t3 iz Avstrije

Ki se nanašajo na VW

Moderator: moderatorji

Problem pri uvozu camperja t3 iz Avstrije

OdgovorNapisal/-a Rasta » Sobota 31.3.2007 13:11:11

Lep pozdrav vsem skupaj.
V avstriji sem kupil camper vw t3, ki je bil predelan iz poštarskega kombija. Je letnik 82, 1.6d. Nažalost ob nakupu nisem bil pozoren na to, da je bil predelan. Vozilo sicer ima homologacijo...
Skoraj prepričan sem, da ga ne bom mogel uvoziti kot oldtimerja. Zdaj pa me zanima, če kdo slučajno ve kakšne so še možnosti oz. ali se ga ne bi dalo nikakor uvoziti kot oldtimetrja?

Slika camperja:
Slika
Rasta

Kraj: Notranje gorice

OdgovorNapisal/-a izzy » Sobota 31.3.2007 20:59:32

To bo pa verjetn naš Toni vedu, kaj se da narest? :wink:
Drugač pa lepo zgleda tole vozilo :)
TopChop - enjoy the difference.
Uporabniški avatar
izzy

Kraj: Ĺ entjernej

OdgovorNapisal/-a Anton aus » Sobota 31.3.2007 22:07:34

Nažalost ob nakupu nisem bil pozoren na to, da je bil predelan.

Nč zato če nisi vedel, če imaš homologacijo za predelavo, ki je bila narejena v tujini potem je to kein problem. Jst sem postopek že opisal enkrat treba samo najti ta članek, da ne pišem se enkrat, ker sem jaz pred dvemi leti pripeljal tak kamper iz Avstrije samo da ni bil smrduh ampak benzinar.
Expert za aircooled T3

Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com

Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ

Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
Mercedes-Benz Klub Slovenija
Uporabniški avatar
Anton aus
Administrator

Kraj: Črnomelj - Izlake

OdgovorNapisal/-a Rasta » Nedelja 1.4.2007 1:06:02

Aha, se prav, da dam vlogo ke na tržaško in bi mi načeloma mogl odobrit? :? Ker mene je folk zdle čist zastrašu, da se to ne da pa da me bojo jebal pa...

Drugač pa tud men ni preveč všeč da je smrduh, sam kaj čmo za 1300€ si ne morš kej preveč zmišljevat. :P

Aja ko že glih pišem, a ma kdo slučajno sprednje zice od t3, lahko tud od t4 če pašejo. Zdle so not kr eni zici, ki tud slučajno ne pašejo v kontekst camperja.

Hvala za pomoč.
Rasta

OdgovorNapisal/-a Sandi » Nedelja 1.4.2007 15:12:10

Jaz imam sedeže od camperja VW tip2.če imaš željo jih poslikam in prilimam na forum.
Uporabniški avatar
Sandi

OdgovorNapisal/-a Rasta » Nedelja 1.4.2007 16:02:50

Ti kar poslikaj, škodit ne more. :wink: Danes sem ga pošteno opral, jutri če bo sonce ga pa še poslikam. Res je zelo lepo ohranjen za let. 82.
Rasta

OdgovorNapisal/-a Anton aus » Nedelja 1.4.2007 21:12:18

Ja tako je dej vlogo na Tržasko pa slike zraven priloži čim več od znotraj zunaj ne šparat s slikanjem. Odgovor(papir) dobiš čež kakšen mesec pa še mal potem greš na LPP tam narediš pregled vmes daš na SVAMZ že vlogo za certifikat,potem na davčno plačat davek za razgradnjo,ko pa imaš vse tole narejeno greš na tehnični pregled in to je to. Stroški vsega tega z registracijo vred seveda če imaš že certifikat so okoli 400EU.

Jst pravkar čakam na papirje za kasonarja. če te še kaj zanima pa napiš.
Expert za aircooled T3

Član:
Uporabniški avatar
Anton aus
Administrator

OdgovorNapisal/-a Rasta » Četrtek 5.4.2007 20:17:31

Lep pozdrav. Spet mam en problem. Zanima me, če kdo ve za kakšno glavo od motorja 1.6d glava je ista kot od golf 1 d. Varjanta je tud da dam komplet motor not od golf 2...
Sicer ste tle bol na luftgekuhlt usekani ampak probat ni greh. :lol:

LP
Rasta

OdgovorNapisal/-a Anton aus » Petek 6.4.2007 9:14:29

Sicer ste tle bol na luftgekuhlt usekani ampak probat ni greh.

Ja imaš prov, dosedaj se imel cca 40 avtomobilov razne znamke od tega je bilo 5 dizlov. Skoz neki problemi pa ko grem tankat pištola smrdi po nafti zjutraj ko zalaufam garaža smrdi po dizlu skratka shit. Trenutno imam pet avtomobilov vsi na benzin, res da mal več potrošijo ampak v primerjavi da se obremenjujem z zgoraj navedenimi stvarmi me to ne zanima.

No sedaj pa preidimo na tvoje vprašanje, bom se pozanimal pri mehaniku ki šraufa najveš golfe II - smrduhe. :lol: :lol: :lol:

Ko izvem ti javim sem ga, že klical pa nima več tiste številke kot prej se pravi je odšel naši konkurenci Si mobil. :cry: :cry: :cry:
Expert za aircooled T3

Član:
Uporabniški avatar
Anton aus
Administrator

OdgovorNapisal/-a Rasta » Petek 6.4.2007 15:41:56

Super, hvala že vnaprej. Drugače pa tudi sam sovražim smrduhe. :cry: Obožujem pa bokserje. Moj daily driver je Subaru Legacy. Sem se zaklel, da ne bom imel nikoli v lasti osebnega avtomobila z dizel motorjem. :twisted:

LP :wink:
Rasta

OdgovorNapisal/-a Anton aus » Ponedeljek 14.1.2008 14:59:37

Anton aus napisal/-a:Ja tako je dej vlogo na Tržasko pa slike zraven priloži čim več od znotraj zunaj ne šparat s slikanjem. Odgovor(papir) dobiš čež kakšen mesec pa še mal potem greš na LPP tam narediš pregled vmes daš na SVAMZ že vlogo za certifikat,potem na davčno plačat davek za razgradnjo,ko pa imaš vse tole narejeno greš na tehnični pregled in to je to. Stroški vsega tega z registracijo vred seveda če imaš že certifikat so okoli 400EU.

Jst pravkar čakam na papirje za kasonarja. če te še kaj zanima pa napiš.

Kasonar je tudi že registriran imel bi samo za popravit post od prej sedaj ni več potrebno dati vloge na Tržaško sedaj to uredite na SVAMZ - u. Se pravi še bolj dve stvari na enem mestu(certifikat, mnenje).
Uporabniški avatar
Anton aus
Administrator

Dizel le ni tok slab...

OdgovorNapisal/-a OAgent » Sreda 27.2.2008 2:11:56

Me kr mal srce boli k berem takšne stvari glede dizlov.

Jst sm lani kupiu T3 1.6d ki je povrhu vseha še vodno hlajen 85 letnik - No to je pa višek vsega, a ne? V glavnem z busom sem čisto zadovoljen, pravzaprav obseden... vsak evro gre za NJEGA, naredil sem sicer samo okoli 1000 km ker sem ga med zimo odjavil ampak me je totalno navdušil. MOJE mnenje je da je bistvo teh starejših vozil le v tem da so okusno popedenani, da laufajo, da so negovani in da ohranjajo čim bol prvoten videz...

Drugač pa sam nisem ljubitelj dizlov, le v tem primeru je tko naneslo.. kolega ma podobnega le da je bencinar in mislim da je tut zakon tko da...

Mislim da mata en in drug pogon svoj čar, vsak pa zagovarja svojega - normalno!
Uporabniški avatar
OAgent

Kraj: Litija

Vrni se na Razna vprašanja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost