Potrebujem skico za izdelavo sedežne vrtljive konzole.

Karoserijski problemi, barvanje, klepanje......

Moderator: moderatorji

Potrebujem skico za izdelavo sedežne vrtljive konzole.

OdgovorNapisal/-a branko1 » Petek 7.11.2008 8:26:44

Torej, prijatelj ki je 1000% mojster glede izdelave raznih kov. izdelkov bi mi naredil vrtljivo konzolo za sovoznikov sedež za mojega T3.
Rabil bi eno lepo sliko oz. načrt izdelave z merami.
Na žalost tega ne morem nikjer najti na spletu.
BULLI
branko1

Kraj: M.SOBOTA

OdgovorNapisal/-a Anton aus » Petek 7.11.2008 9:26:48

če je prijatl 1000% majstr ti bo to naredil sam brez načrta. Jaz sem imel takšno konzolo pa sem jo prodal za 100 eur skupaj s sedežem. Ampak v kasonarja si bom tudi dal takšno konzolo čez čas in jo bom sam naredil brez načrta.
Original westfalijina je malo komplicirana ampak se da to narediti bolj enostavno.
Plato 5mm pritrdiš direkt na vodil od busa velikost plate cca toliko da pokrije vodila v vseh straneh. Pritrdiš jo tako da narediš luknje 8mm na koncu vodil spodaj v tisti utor pa narediš matico ali pa malo obrežeš navadno matico M8. In potem potem še eno tako plato na njo. Med temi platami narediš podložko okroglo cca 10cm debeline cca 2mm z notranjo luknjo fi 12mm. Na zgornjo plato pa dobiš ena vodila od busa pa jih prišvasaš gor in to je to.
Ko si to naredil je potrebno narediti še zakočko, to pa tako narediš da vzameš železno palico fi 10mm pa jo spodaj nekje pritrdiš. Dolžino si določiš po potrebi, na njo moraš privariti en kos cca 3cm istega kosa palice za zakočko, ko hočeš sedež obrnit potem palico - ročko pritisneš dol, zakočka gre ven iz ene plate plato obrneš in zakoči v drugo luknjo, ki jo spet sam določiš in to je to.
Branko, ko se vidimo pijem pivo. :lol:
Expert za aircooled T3

Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com

Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ

Član:
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
Mercedes-Benz Klub Slovenija
Uporabniški avatar
Anton aus
Administrator

Kraj: Črnomelj - Izlake