IZOLACIJA notranjosti in podvozja!

Karoserijski problemi, barvanje, klepanje......

Moderator: moderatorji

IZOLACIJA notranjosti in podvozja!

OdgovorNapisal/-a caravellegl » Torek 20.1.2009 21:24:30

Ker vas večina poseduje premičnine častitljive starosti in tudi vrednosti; ker ste v njih vložili veliko svojega časa, dela, potrpljenja in predvsem denarja; ker jih nimate zato, da bi jih prodali; ker jim hočete čim dlje podaljšati njihovo življenjsko dobo in ker je največji nasprotnik le te, ta preklemana stvarca, ki jo najbolj sovražite, se najbolj širi, potihem grizlja, dela mehurčke...ta prekleta RJA... se mi je zdelo prav, da odprem zgoraj navedeno temo.
Zanimajo me vaše izkušnje, nasveti, znanje, namigi... glede IZOLACIJE vaših konjičkov.
Hvala vsem, ki ste pripravljeni deliti svoje izkušnje z mano.
Lep deževen pozdrav!
BANO
Uporabniški avatar
caravellegl

Kraj: ljubno ob savinji

OdgovorNapisal/-a caravellegl » Torek 20.1.2009 23:54:45

Kaj uporabit, kaj boš/si uporabil TI??: bitumen, vosek...??
Jaz sem dobil priporočila za dinitrol, češ da je najbolj elastičen, preizkušen, ... In res smo ga uporabili pri 2 naših vw t4. Podvozje je bilo dobro očiščeno (vroč vap), vendar me je presenetila ta elastičnost. Po 4 mesecih je že kar precej pikic, izolacija je pri kolotekih že načeta in izluščena. Ne vem, ali je kriva izvedna ali material. Res pa je tudi, da so naše (sploh zgornejsavinjske) ceste malo pretirano posute s tem peskom in kamenčki peskajo izolacijo. Vozila opravljajo tudi šolske prevoze otrok na 1000m ndm po makadamu. Ali je torej rešitev vosek, kaj drugega? Vprašanje. Vosek menda izhlapeva, sploh če mu ni primešana mast. Sicer pa je menda najboljša izolacija na osnovi masti, ki ves čas pronica v pore in rjo. Tako nekateri mojstri kar sami mešajo fetno, olje in ne vem kaj še. Na netu sem našel menda "najboljšo" izolacijo - Mike Sanders - Korrosionsschutzfett - ali jo kdo pozna?!? Raziskal Avto-Bild po 3 letih opazovanja. Nekateri podvozje mastijo z oljem, drugi pravijo, da je olje agresivno, eni prisegajo na najboljšo izolacijo - samo barvo.
Kaj je rešitev, da nas bodo naše pleh ljubice še dolgo razvajale in bomo srečni?!??? :roll:
Pišite.
BANO
Uporabniški avatar
caravellegl

OdgovorNapisal/-a CRC » Sreda 21.1.2009 9:49:42

Neki se it pa mešat mast pa voske pa zalivat avto z izolacijami za bajte je neumnost, pa še svinjarija.In nč dobrga za avto.

Pr nas dajemo za bazo na pločevino epoxi temelj ,notri za izolacijo audio top samolepilne plošče , votli deli vozila(pragovi,..) 3m ali impa body vax torej vosek in za zunaj 3m ali impa body coat kjer pa imaš dve varjanti alli trajno elastičen ali suh čez katerega lahko barvaš. Tega drugega je nujno pobarvat ker se drugače preveč izsuši in razpoka.

Izumljat toplo vodo doma je mal mem ker je tehnologija tolk napredovala pa tud v jugi nismo več da se teh stvari ne bi dobil. Polek tega vse zgoraj naštete stvari delujejo antikorozivno, kar se za kake smole namenjene hišam ne more reč , kvečemu naredijo lahko super žepe za vlago ki potem v miru poje avto.
Pa še ena malenkost je pokaži mi mehanika k bo zadovoljen če bo moral popravljat avto k je našprican z oljem , mastjo smolo... al pa ženo k bo veselo gledla kako ji v poletni vročini teče ta poc po ploščicah dovoza???
:D
CRC

OdgovorNapisal/-a caravellegl » Sreda 3.6.2009 0:17:43

Vidim, da izolacija ni priljubljena tema :) , sam ni mi jasn, sami starodobniki, pa nobeden nima nič za povedat o izolaciji. Tako, da ne vem: ali je res za vse to tak svinjsko delo, ali res noben nima avta izoliranga, ker močno dvomimi, da 20 ali več let star pleh zdrži suh in brez rje nekaj časa. Sicer pa itak vsak sam ve kaj dela.
BANO
Uporabniški avatar
caravellegl

OdgovorNapisal/-a izzy » Četrtek 4.6.2009 21:17:42

Ja, kakšno izolacijo pa ti želiš??
Tervol al kako?
Pomembna je zaščita pločevine in nobena izolacija!
če je pripravljeno vse kot je potrebno je to-to, sicer ti bo vse zarjavelo in zgnilo.
če pa boš cel avto našprical na debelo z bodyem in vanj zaprl vlago, pa ti bo res čisto segnil :wink:
TopChop - enjoy the difference.
Uporabniški avatar
izzy

Kraj: Ĺ entjernej

OdgovorNapisal/-a caravellegl » Petek 5.6.2009 1:09:03

Kolkr js vem je tervol namenjen izolaciji ostrešij, estrihov, fasad ... :)
Govorim o izolaciji, zaščiti plleha, o izolaciji votlih delov, pragov, podvozja ... ker se mi zdi, da so izdelki, kot so dinitrol, razni voski, bitumen, ... namenjeni prav temu, sicer ne vem, zakaj/za kaj so sploh na tržišču??!!
Kolkr sem sam vidu, je ponavadi na zunanji strani le majhen mehurček, znotraj pa cela fleha rje. Avto iz notranjosti navzven rjavi. Pogosto, predvsem pri stikih pa rje zmeri čist u nulo ne morš spucat (razen, če res vse vn režeš in na koncu cel avto razrešeš) in jo je treba ustavit, zapret proti vlagi, da pronica in ustavi rjavenje. To je meni znano ... če pa mislim čist mim pa povejte, ker mam občutek, da me nekak nočete in nočete razumet :D
Sicer pa itak brezveze.
BANO
Uporabniški avatar
caravellegl

OdgovorNapisal/-a schik » Petek 5.6.2009 11:12:50

Kolikor sem jaz gledal in se pogovarjal z raznimi ličarji je najboljša varijanta, da ko pobrusiš, naneseš ferosan ki razžere rjo do katere ne prideš z flexom ali šmirglom. Pol premažeš s temeljno barvo (jaz sem 2 sloja) in povrh premazal z dinitrolom. Pol mi ga je zmanjkalo in ko sem šel v trgovino mi je dal body zapodvozja in pravi da se to najbolj obnese.
Rezultat bo pa viden čez nekaj časa (let) pa bomo vidli, če je blo dobro al ne.
- Volkswagen Hrošč 1200J - zrihtan in registriran!!!
- Renault Megane Coupe 1.4 16V ph-2 - za vsakdanjo uporabo
schik

Kraj: Ă

Vrni se na Karoserija

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov